Get IMAP Mail Messages: Invalid credentials (Failure)

merhabalar
Get IMAP Mail Messages: Invalid credentials (Failure) şöyle bir hata alıyorum . sorun nedir ?

Merhaba @Emre_Emek,

SecurePassword kısmına da password değişkenini yazabilir misiniz?

Ek olarak buradaki dokümandan faydalanabilirsiniz. Buradaki işlemleri gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Saygılarımla
Ömer

1 Like

Hi @Emre_Emek

What is the Password type ? Variable Type → String | SecureString?

Can you cross check whether the password is a Secure string

If yes, → Pass the value in the Secure Password field.

Regards
Gokul

malesef dediğinizi yaptım fakat düzelmedi . ilgili dökümandanda ayarları yaptım. sonuc alamadım.

password secure stringdi onu stringe cevirip parola degişkenine atadım. secure pasword alanına hem password degerini hemde parola degerini denedim. fakat düzelmedi

@Emre_Emek,

Bilgilerin doğruluğunu test edebilir misiniz? Sistemin verdiği uyarı bilgilerin yanlış olduğunu ifade ediyor.

Mesela log message’da bilgileri yazdırıp manuel girmeyi deneyebilir misiniz?

Saygılarımla
Ömer

Hi @Emre_Emek

Check out this thread

Hope it will helps

Regards
Gokul

test ettim bilgilerde sorun yok . sadece get imap kullandım bilgileride özellikler panelinden manuel verdim ama yine olmadı. sanırım baska bir durum var

https://security.google.com/settings/security/apppasswords böyle bir uygulama ayarı olmadıgını söylüyor

you have to configure your account with a token and put inside your uipath studio activity

how can ı do?

im sorry Itry and the only way i use mail activities are with outlook, because Google said this about email Aplicaciones menos seguras y la cuenta de Google - Ayuda de Cuenta de Google