Get IMAP Mail Messages: Invalid credentials (Failure)

merhabalar
Get IMAP Mail Messages: Invalid credentials (Failure) şöyle bir hata alıyorum . sorun nedir ?

Merhaba @Emre_Emek,

SecurePassword kısmına da password değişkenini yazabilir misiniz?

Ek olarak buradaki dokümandan faydalanabilirsiniz. Buradaki işlemleri gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Saygılarımla
Ömer

1 Like

Hi @Emre_Emek

What is the Password type ? Variable Type → String | SecureString?

Can you cross check whether the password is a Secure string

If yes, → Pass the value in the Secure Password field.

Regards
Gokul

malesef dediğinizi yaptım fakat düzelmedi . ilgili dökümandanda ayarları yaptım. sonuc alamadım.

password secure stringdi onu stringe cevirip parola degişkenine atadım. secure pasword alanına hem password degerini hemde parola degerini denedim. fakat düzelmedi

@Emre_Emek,

Bilgilerin doğruluğunu test edebilir misiniz? Sistemin verdiği uyarı bilgilerin yanlış olduğunu ifade ediyor.

Mesela log message’da bilgileri yazdırıp manuel girmeyi deneyebilir misiniz?

Saygılarımla
Ömer

Hi @Emre_Emek

Check out this thread

Hope it will helps

Regards
Gokul

test ettim bilgilerde sorun yok . sadece get imap kullandım bilgileride özellikler panelinden manuel verdim ama yine olmadı. sanırım baska bir durum var

https://security.google.com/settings/security/apppasswords böyle bir uygulama ayarı olmadıgını söylüyor

you have to configure your account with a token and put inside your uipath studio activity

how can ı do?

im sorry Itry and the only way i use mail activities are with outlook, because Google said this about email Aplicaciones menos seguras y la cuenta de Google - Ayuda de Cuenta de Google

@Emre_Emek Do you get your problem solve?

Ben olsam ilk aşamada log ile bilgileri bastırıp doğruluğuna bakardım, Ömerin’de dediği gibi sistemin verdiği uyarı bilgilerin yanlış olduğunu ifade etmekte. Bazen Community sürümü sebebiyle buglar oluşabiliyor, hata yokken bile hata alabilirsin, o ihtimalide kontrol etmeni öneririm.