RPA İş Analisti 🇹🇷

Değerli UiPath Topluluğu,

Bu alanda RPA İş Analisti olarak tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.
Aynı zamanda geliştirme için bilgi paylaşabilir ve RPA hikayelerinizden bahsedebilirsiniz.

Herkese iyi çalışmalar.

Merhaba,
Yaklaşık 6 aydır UIpath kullanıyorum. Çalıştığım firmada ( Huawei ) Bir çok prosesi çözümledim. Sorularınıza veya geliştirme çalışmalarına bilgim dahilinde yardım edebilirim.

2 Likes

merhabalar uğur bey bir konuda yardım isteyeceğim. Yapmış olduğum süreçte süreç hata alıyor ve ben bu hataları mail olarak almak istiyorum bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

@GokhanAkbulut ve @ugurkgs Selamlar,

Arena Bilgisayarda biz de birkaç aydır çeşitli süreçleri inceledik. Benim merak ettiğim nasıl bir metodoloji izliyorsunuz. Nasıl bir checklist’iniz var. Görüşmelerinizi nasıl ayarlıyorsunuz gibi gibi :slight_smile:

Teşekkürler şimdiden.

A.slm

Banka süreçlerinde ilgili süreçleri kendiliğinden de takip edebiliyoruz ya da kullanıcılar kendisi de talep edebiliyor. Talep üzerine olursa daha kolay gerçekleşiyor. Öncelikle analiz dokümanınıza gerçekten ihtiyacınız olan noktaları tüm detayları ile eklemek gerekiyor. Dokümandan sonra testler için hem kullanıcı ile hem development ekibi ile birlikte test sürecini gerçekleştirebilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

1 Like

Ugur bey merhaba . UiPath ile oluşturduğumuz projeleri masaüstünden çalıştırabileceğimiz bir exe dosyası olarak kaydedebilir miyiz? yani oluşturduğum projeyi masaüstünden double click ile run etmek istiyorum bir de daha yavaş çalışmasını istiyorum . Slow step i denedim fakat sadece debug modda slow step ile çalışıyor. Yardımcı olursanız sevinirim . iyi çalışmalar

Selamlar. Süreci açmadan süreci run edemezsiniz. Uirobot ile orchestrator a girmeden süreci tetikleme şansına sahipsiniz. Orada publish ettiğiniz süreçler görünür liste halinde. Süreci yavaş çalıştırma niyetindeyseniz aktiviteler arasına delay eklemeniz gerekir, debug modda sadece slow step şeklinde çalışır.

Teşekkür ederim ilginizden dolayı

10 Eki 2019 Per 16:03 tarihinde ertgrl via UiPath Community Forum uipath@discoursemail.com şunu yazdı:

Rica ederim. Farklı bir konu varsa yazmaktan çekinmeyin. Ben de 1 senedir uipath üzerinde geliştirme yapıyorum. Elimden geldiğince destek olmaya çalışırım

Ertugrul Bey merhaba,
UiPath ile ilgili bir sorum olcaktı. Benim şöyle bir senaryom var , robot emulator açıyor sonrasında whatsapp uygulamasını açıyor ve bir mesaj gönderiyor. Gönderilen mesajın içeriğini emulatorün sistem saatini koymamız mümkün müdür?

Ekte belirtmiş olduğum “Type” adımındaki “bu bir test mesajıdır” yerine sistem saatini değişken olarak koyabilir miyim?

Teşekküler,

İyi çlaışmalar

ertgrl via UiPath Community Forum uipath@discoursemail.com, 10 Eki 2019 Per, 19:50 tarihinde şunu yazdı:

Ömer Bey Merhaba,

Assign aktivitesi kullanarak ornegin;

Test = System.Datetime.Now ile tarih ve saati beraberinde alabilirsiniz. Sadece saati alacaksanız sayet yeni bir assign tanimlamaniz gerekiyor. Yeni tanimlayacaginiz assign ise su sekilde olmalidir
Testhelper = Split (test," ").getValue(1).tostring bu size direk olarak saati verecektir. Sonrasinda ise bu olusturdugumuz variable yi gosterdiginiz alana yazın. Işe yarayacaktır. Bilgilendirmeyi unutmayın :slight_smile:

1 Like

Tekrar merhabalar,
Çözdüğümü söylemek için bu maili atıyorum.

İyi çalışmalar

ömer faruk ateş omer.faruk.ates10@gmail.com, 28 Eki 2019 Pzt, 13:30 tarihinde şunu yazdı:

1 Like

Sevindim.

İyi çalışmalar

1 Like

Ertuğrul bey merhaba,
Sizi tekrar rahatsız ediyorum , bir sorum olcaktı UiPath ile ilgili. UiPath’i linux üzerinde kurabilir miyiz? Biraz araştırdım sadece windows işletim sisteminin desteklediğini yazmışlar forumlarda ama belki siz bir yolunu biliyorsunuzdur diye size sormak istedim.
Teşekkürler,

İyi çalışmalar.

ertgrl via UiPath Community Forum uipath@discoursemail.com, 28 Eki 2019 Pzt, 17:11 tarihinde şunu yazdı:

Merhabalar,

Evet sadece Windows işletim sistemine sahip cihazlara Uipath kurulumu yapılabiliyor. Linux cihaz üzerinden RDP ile Uipath kurulu bir Windows cihazına veya sanal makinaya vs bağlanıp işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz :smiley: Başka bir yolu olduğunu sanmıyorum.

1 Like

Bizimkilerde gelmis, cok sevindim! :upside_down_face: :slight_smile:

Iyi calismalar dilerim hepinize!

merhaba , geliştirme yaptığım bir süreç de sql üzerinden data çekiyorum ve orch out yaparak daha sonra end process içinde txt dosyaya yazdırıyorum. Ancak sql ile çektiğim data da türkçe karakter var ve orch üzerinde “?” işareti olarak görünüyor bunu nasıl düzeltebilirim .

teşekkürler