Czy mogę używać licencji Community w firmie?

Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś sposób aby używać oprogramowania za darmo w firmie. Jestem małym przedsiębiorstwem (do 10 osób) i nie stać mnie pełną licencję.
Znam jednak kogoś kto programuje i mógłby mi spróbować kilka procesów zautomatyzować, a przy okazji się czegoś nauczy. Chcę jednak wiedzieć czy jak mi coś takiego zrobi to będę działał w 100% legalnie, bo nie chcę potem kar płacić.

Hey,
Generalnie wszystko znajdziesz tutaj:

Natomiast jeżeli piszesz po polsku to być może nie do końca znasz angielski.
Wobec tego fragment, który Cię interesuje jest tutaj:

If the Customer is either an individual, or
an organization that, together with its Affiliates, collectively have (a) less than 250 physical or virtual machines or users
and (b) less than the equivalent of USD 5 (five) million in annual revenues, the Customer is deemed a “Small Business”
and may use the Software for internal business purposes only. If the Customer is an organization that, together with its
Affiliates, collectively exceed the limitations set herein for a Small Business, the Customer is deemed a “Large
Business” and may only use the Software to test and evaluate the suitability, and for non-profit purposes, such as
education, hackathons, individual or institutional research, and internal trainings

Tłumacząc na polski oznacza to, ze jeżeli jesteś osobą fizyczną lub organizacją, która posiada mniej niż 250 fizycznych/wirtualnych maszyn lub użytkowników oraz nie przekraczasz przychodów 5 milionów dolarów rocznie to jesteś uznawany za małą firmę.
Oznacza to tyle, że możesz używać UiPatha wyłącznie do wewnętrnych celów biznesowych.
Czyli nie możesz dostarczać swoich rozwiązań poza własną firmę. Ale wewnątrz firmy możesz automatyzować co chcesz.

Gdybyś powyższe wymagania przekroczył to nie możesz używać oprogramowania Community biznesowo, a jedynie do testów i do celów niekomercyjnych.

Mam nadzieję, że pomogłem.
Jeżeli tak to zaznacz proszę opcję ‘solution’ na moim poście z odpowiedzią.

2 Likes

Czyli student mówił prawdę. Mam nadzieję, że poradzi sobie z automatyzacją. Nie chce wyjść na Janusza ale jak za darmo to biorę. Angielski trochę znam ale po co mam się męczyć z pisaniem jak Polak Polakowi pomoże przecież.

This topic was automatically closed 3 days after the last reply. New replies are no longer allowed.